Seferihisar’da Atatürk’ün Gelişinin 90. Yıl Dönümü Törenle Kutlandı

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Seferihisar’a gelişinin 90. yıl dönümü Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen törenle kutlandı. Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, “Yalnızca 11 Nisan’da değil, her gün hatırlamamız gereken bir şey var. Bu sokaklardan Mustafa Kemal Atatürk geçti. Bu caddelerde Atamızın ayak izleri var” dedi. Yetişkin, 11 Nisan Kültür Merkezi’nin yapılacağını da ifade ederek, “Seferihisar Belediyesi olarak Atatürk’ün izinden giden, kültür ve sanat ile yetişen nesiller için Seferihisar’a çok amaçlı bir kültür merkezi yapacağız” diye konuştu.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Seferihisar’a gelişinin 90. yıl dönümü Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenle kutlandı. Törene, Seferihisar Kaymakamı Mehmet Şerif Olcaş, Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, Jandarma Muhabere Alay Komutanı Albay Enver Öztürk, siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Seferihisar Belediye Bandosu eşliğinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Atatürk Anıtı’na çelenk konuldu.

“ATAMIZIN AYAK İZLERİ VAR”

Törende konuşma yapan Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, “Yılgın ve yorgun hissettiğimizde bugünlere kolay gelmediğimizi ve ne olursa olsun vazgeçmeyeceğimizi hatırlatan bir mücadele olduğunu biliyoruz. İşte bu yüzden yalnızca 11 Nisan’da değil, her gün hatırlamamız gereken bir şey var. Bu sokaklardan Mustafa Kemal Atatürk geçti. Bu caddelerde Atamızın ayak izleri var” dedi.

SEFERİHİSAR’A 11 NİSAN MÜJDESİ

Başkan Yetişkin, yeni projesi çok amaçlı kültür merkezi olan 11 Nisan Kültür Merkezi’ni yapacaklarını belirterek şunları söyledi:

“Seferihisar Belediyesi olarak Atatürk’ün izinden giden, kültür ve sanat ile yetişen nesiller için Seferihisar’a çok amaçlı bir kültür merkezi yapacağız ve adı da 11 Nisan Kültür Merkezi olacak. Atamızın bize miras bıraktığı laik ve demokratik değerleri korumak için Seferihisar’da üzerimize düşen ne varsa bundan sonra da yapacağız. Buradaki kalabalığa baktığımda tüm kalbimle başaracağımıza  inanıyorum.”

Başkan Yetişkin, törene katılan tüm katılımcılara teşekkür ederek,  Ramazan bayramlarını kutladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir