Sahte polis Bakırköy’de 7 milyonluk vurgun yaptı!

Bakırköy’de 14 Mayıs 2024’te polise başvuran Z.D. adlı kadın kendisini telefonla arayan ve polis olarak tanıtan bir kişi tarafından dolandırıldığını söyledi. 

7 MİLYON LİRAYI ELİYLE TESLİM ETTİ

Mağdur Z.D. ifadesinde, kendisini arayan kişiye inandığını söyleyerek “Bana evde bulunan para ve ziynet eşyalarını bir poşete koyarak sokakta kendisiyle buluşmamı istedi. Poşeti operasyon bitince bana iade edeceklerdi. Bende bana söyleneni yaptım.” dedi.

GÜVENLİK KAMERALARI KAYDETTİ

Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri tarafından olayla ilgili başlatılan soruşturmada, şüphelinin güvenlik kameraları tarafından görüntülendiği tespit edildi. Görüntülerde mağdur Z.D.’den içinde yaklaşık 7 milyon liralık ziynet eşyası ve para bulunan poşeti alan şüpheli bir süre sokakta ilerliyor.

Daha sonra bir sokak arasına giren şüpheli burada kıyafetlerini değiştiriyor. Bu yöntemle takip edilmekten kurtulmayı amaçladığı öğrenilen şüpheli,  polis ekipleri tarafından kimliği tespit edilerek gözaltına aldı. 

Şüpheli B.N.T.’nin poliste daha önceden 5 suç kaydı olduğu da tespit edildi. Dolandırıcılık Büro Amirliğinde işlemleri tamamlanan şüpheli adliyeye sevk edildi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir